Теплові помпи (насоси)


Теплові помпи повітря-вода застосовують для опалення, охолодження та ГВП. Користувач може вибирати, якими можливостями теплового насосу користуватися.

Застосування теплові помпи, дозволить економити до 80% вартості теплової енергії. Тепловий насос повітря - вода використовує для виробництва енергії поновлювані джерела енергії, а саме вуличне повітря, в якості основного джерела тепла, і це тепло є безкоштовним. Значення ККД у теплових помп повітря -вода в 3-4 рази більше ніж одинияі.

Як приклад, витрачаючи 1 кВт електроенергії, ми отримуємо 3-4 кВт тепла, використовуючи теплову помпу, тобто отримуєте 2-3 кВт тепла безкоштовно з повітря.

 

Ще одна з переваг використання теплових помп- це зниження викидів СО2: відбираючи енергію з повітря та переміщуючи її в тепло для нагріву приміщення, будинку і гарячої води, тепловий насос набагато менше забруднює навколишне середовище, ніж традиційне паливо.

Тепловий насос працює від електромережі, витрачену енергію використовує ефективніше ніж будь-які котли, які спалюють паливо.

Приємною перевагою теплових помп повітря-вода ще є той факт, що не потрібні дозволи та погодження для його застосування. Багато грошей та часу вимагають роботи з будівництва та облаштування окремого приміщення для топкових, затримають введення будівлі в експлуатацію.

 

Теплові помпи повітря-вода це єдина система, яка дозволить підтримувати комфорт в будинку цілий рік: влітку — охолоджувати, взимку — обігрівати, та цілий рік надавати горячу воду для санітарних потреб.

Порівнюючи початкові інвестиції в опалення - тепловий насос повітря вода може виявитися не найдешевшим обладнання, але головне пам'ятати, що потрібно враховувати майбутні витрати на експлуатацію. Наприклад, в разі використання твердопаливного або газового котлу - витрати зростуть на додаткові погодження, дозволи, приміщення, димохід і та його обслуговування, вимоги до яких визначені законодавством, підведення газу або доставку палива. При встановленні для опалення теплової помпи повітря- вода не потрібні ні дозволи, ні додаткові приміщення, бо внутрішній блок теплового насосу може з легкістю бути змонтований та схованний в кухонній шафі.

Теплові насоси зараз офіційно класифікуют та відносять до обладання, яке використовує поновлювані джерела енергії. За підтримки ЄБРР в Україні останнім часом розпочато кредитні програми і субсидії, які вже працюють і чимало наших співвітчизників вже змогли скористатися ними. Немає кращого часу, щоб запланувати та купити тепловий насос повітря- вода, ніж зараз!

Головне обирати теплову помпу повітря- вода виходячи з технічних данних та перевіряючи їх. Наприклад зараз дуже популярно розповідати про великий ККД (коєфицієнт корисної дії) але багато хто не уточнює при яких температурах наведений ККД,а це дже важливо! Правильно коли ККД наводять при зовнішнії температурі А2 та А7 і воді +35С. Інші не меньш важливі технічні параметри ,на які треба звернути увагу, це звуковий тиск та час відтайки. Теплові помпи, які справді є ефектиіними повинни мати сертифікати, наприклад EHPA (European Heat Pump Association), які підтверджують ККД/COP.

 

Наприклад, теплові насос Templari є учасниками програми IQ-energy, мають сертифікати WPZ (Швейцарія) та EHPA (European Heat Pump Association), які підтверджують ККД/COP 4,29 при A2 / W35.

Energie-experten.org, німецький довідковий сайт з поновлюваних джерел енергії, енергозберігаючих та інноваційних систем опалення, створив рейтинг COP для 10 кращих теплових насосів серед 1300 на списку BAFA. Kita Templari рекордсмен з ефективності серед інверторних теплових насосів від ТМ TEMPLARI очолює список BAFa.

Будьте уважні.

Приклад з життя, звернувся замовник. В нього свій бізнес і не один. На новому обєкті треба весь кліматично-інжинерний комплекс, а саме опалення, кондиціонування, ГВП та вентиляція. В нього вже було одне інженерне рішення на руках. Як на погляд сучасних технологій та ціни на енергоносії рішення дуже дороге в експлуатації, бо тільки на вентиляцію було потрібно біля 30 квт на годину. Врахуйте, тільки припливно-витяжна вентиляція 30кВт на годину, хто буде таки користуватися, а-ніхто! Хіба може до першого рахунку за електроенергію. А ще повинну було нагріти воду для ГВП, та обогріти/охолодити приміщення.

 

Було запропановано, а згодом і реальзовано використання припливно-витяжной установки з рекуператором тепла, де ефективність рекуператора складає 87% при зовнішній температурі -22С, та вологісті 80% (при рівних обємах витяжного та приполивного повітря), та теплові помпи для опалення, кондиціонування та ГВП.

Дивлячись на первині інвестиції, замовник не розумів чого порівняно з першим рішенням, друге таке дороге. Коли більш уважно ознайомився з енергоспоживанням, яке в нього буде при використанні більш дешевого обладання, та урахував скільки буде коштувати кожний новий кіловат куплений в ДЕТЕК для підключення обладнання і його використання, то його рішення боло однозначне.

Краще інвестувати в енергоефективне обладання, яке забеспечить комфортні умови в приміщені і яким він буде користуватися, ніж купити більш дешеве і мати муляж, яким не будуть користуватися, тому що його експлуатація дуже дорога.

Обирайте уважно, цікавтесь чим обладнання відризняється, які його технчні параметри, при яких умовах...

Yandex.Metrika