Інноваційні технології в інженерних системах та устаткуванні дають можливість покращити комфорт у приватному будинку, в офісі, при цьому отримувати низькі експлуатаційні витрати на систему опалення та охолодження/кондиціювання.
Фанкойл – це далеко не новий вид обладнання, яке можна використовувати для опалення та охолодження, проте комплектація та оснащення фанкойлів постійно удосконалюються, створюючи нові та додаткові переваги користувачеві, можливість отримувати бажаний мікроклімат у приміщенні, що забезпечується сучасною технікою з автоматизацією процесів.
Влаштування фанкойлу:
- теплообмінник,
- вентилятор, коли йдеться про високоякісне обладнання, то у фанкойлі встановлений вентилятор інверторний
- фільтр, а також
- датчики води та температурні датчики повітря, для ідеальної підтримки клімату.
Управління фанкойлу може бути реалізовано кількома способами:
- автоматика на фанкойлі
- управління фанкойлом за допомогою настінного пульта
- керування фанкойлом віддалено за допомогою Wi-FI або Modbus
Фанкойли підходить для охолодження та опалення будинку, квартири, офісу, ресторану-джерелом холоду або тепла у фанкойлах, є вода.
Принцип роботи фанкойлу простий: трубами до фанкойлу надходить холодна або тепла вода, далі вона потрапляє в теплообмінник фанкойлу, а вентилятор фанкойлу, обдуючи теплообмінник, створює потік повітря, який переносить тепло або прохолоду від теплообмінника в приміщення. Говорячи простою мовою, охолодження будинку здійснюється через систему опалення фанкойл та тепловий насос, тобто фанкойл використовуєтьс для опалення та охолодження.
Чому слід обрати фанкойл для охолодження/кондиціювання замість фреонової системи? Тому що водяне охолодження м’якіше, так як температура води у теплообміннику вище, ніж температура фреону. При виборі фанкойлу для опалення замість кондиціонера ситуація аналогічна, т.к. у фанкойлі циркулює вода, відповідно повітря в приміщення не таке пересушене, як при фреоновому опаленні.
Одним з найбільш ефективних видів системи охолодження або опалення з використанням фанкойлів є система з такими джерелом і генераторами тепла/холоду, таких як тепловой насос «повітря-вода».
Як підібрати фанкойл?
Для правильного вибору фанкойлу слід відповісти на два питання: які необхідні технічні параметри фанкойлу? і де і як буде здійснено його монтаж? Від технічних параметрів безпосередньо залежить коректність та ефективність системи опалення та кондиціювання загалом.
Для підбору фанкойлів слід враховувати:
- необхідна потужність для охолодження та опалення
- температура води, що подається в системі, чи необхідна корекція продуктивності фанкойлу
- характеристики приміщення, його розміри та призначення (їдальня, офіс, спальня…)
- бажані функції, режими роботи або керування фанкойлом (ів)
Типу фанкойлів, як обрати потрібний тип фанкойлу?
Типи фанкойлів розрізняють на канальні, настінні, касетні, напольно-стельові, вбудовані у підлогу, стіну, прихованого монтажу у стелі.
Тип фанкойлу буде залежати від призначення приміщення та технічної можливості монтажу фанкойлу. Так як вимоги до шумових характеристик фанкойлу може бути різні, наприклад, для вітальні, офісу, де шум створюваний фанкойлом буде не так важливий, як у спальні. Також вид фанкойлу може залежати від дизайну приміщення, переваг в інтер’єрі, наприклад, може бути обраний фанкойл для прихованого монтажу, настінного або пристінного монтажу.
Як розрахувати необхідну потужність фанкойлу для опалення та охолодження?
Обрати бажаний тип фанкойлу недостатньо, необхідно ще розрахувати, яка потужність фанкойлу та його продуктивність потрібна для опалення та охолодження.
Потрібно врахувати тепловтрати приміщення, так як від цього залежить кількість кВт, які фанкойл повинен компенсувати. Для визначення тепловтрат необхідно зробити розрахунок за формулою:
Теплотехнічний розрахунок:
Q = k x T x f, де
Q – тепловтрати від конструкцій, що захищають;
k – коефіцієнт теплопровідності матеріалу
T – різниця між температурою повітря всередині приміщення та на вулиці
f – площа поверхні (наприклад, стіни)
Роблячи розрахунок, слід враховувати бажану температуру в кімнаті та середньорічну температуру для Вашого міста. Наприклад, бажана температура в приміщенні +24 градуси, а середньорічна температура у м. Київ +8,4 C, різниця температури виходить 15,6 C – це число ми і візьмемо до уваги T.
Дану формулу доцільно використовувати на поверхні, тобто розрахувати Q стіни, Q підлоги, Q стелі та інших. У підсумку, необхідно скласти всі значення Q для кожної поверхні-це число і буде позначити кількість втраченого тепла в кВт. Чим вище задана температура в кімнаті, тим більше кількості тепла необхідно подати – чим більша різниця температур T, тим більше потужності кВт необхідно у файнкойлі.
Так само слід провести розрахунок потужності фанкойлу для охолодження, при цьому розраховується втрата холоду в приміщенні.
Застосування системи тепловий насос повітря – вода та фанкойла (ів)..
На даний момент, коли вартість енергоносіїв постійно збільшується, однією з ефективних систем опалення є система, де генератором тепла є тепловий насос. Про принцип роботи теплового насоса та його економічної вигоди у користуванні Ви можете прочитати в нашій статті.
Тепловий насос «повітря-вода» не тільки підігріває воду для опалення приміщення (будинки, квартири, офіси, ресторани, кафе…) та санітарних потреб, а також охолоджує воду, і її можна використовувати для охолодження приміщення, для цього знадобиться фанкойл.
Іншими словами фанкойл дозволяє забезпечити повноціннt використання енергоефективного обладнання такого як тепловий насос.
Система тепловий насос повітря – вода і фанкойл відмінно підійде для опалення та охолодження приватного будинку, квартири, офісу, ресторану, кафе, дана система забезпечить комфортний мікроклімат у приміщенні цілий рік з низькими експлуатаційними витратами на енергоресурси.