Застосування теплової помпи, дозволить економити до 80% вартості енергії. Теплові насоси зараз офіційно класифікуються та відносяться до обладнання, яке використовує поновлювані джерела енергії, звідси і економія. Тепловий насос повітря – вода використовує для виробництва енергії , а саме вуличне повітря, в якості основного джерела тепла, і це тепло є безкоштовним та відноситься до поновлюваних джерела енергії. Як тепловим насосом зекономити на опалені? Значення ККД у теплових помп повітря -вода в 3-4 рази більше ніж одиниця.
Як приклад, витрачаючи 1 кВт електроенергії, ми отримуємо 3-4 кВт тепла, використовуючи теплову помпу, тобто отримуєте 2-3 кВт тепла безкоштовно з повітря.
Ще одна з переваг використання теплових помп- це зниження викидів СО2: відбираючи енергію з повітря та використовуючи її для нагріву приміщення, будинку і гарячої води, тепловий насос набагато менше забруднює навколишнє середовище, ніж традиційне паливо.
Тепловий насос працює від електромережі, витрачену енергію використовує ефективніше ніж будь-які котли, які спалюють паливо.
Приємною перевагою теплових помп повітря-вода ще є той факт, що не потрібні дозволи та погодження для його застосування. Багато грошей та часу вимагають роботи з будівництва та облаштування окремого приміщення для теплових станцій, затримають введення будівлі в експлуатацію.
Порівнюючи початкові інвестиції в опалення – тепловий насос повітря вода може виявитися не найдешевшим обладнання, але головне пам’ятати, що потрібно враховувати майбутні витрати на експлуатацію. Наприклад, в разі використання твердопаливного або газового котлу – витрати зростуть на додаткові погодження, дозволи, приміщення, димохід і та його обслуговування, вимоги до яких визначені законодавством, підведення газу або доставку палива. При встановленні для опалення теплової помпи повітря- вода не потрібні ні дозволи, ні додаткові приміщення, бо внутрішній блок теплового насосу може з легкістю бути змонтований та схований в кухонній шафі.
Чим дешевше опалювати приміщення? Давайте звернемося та порівняємо розрахунки майбутніх витрат на експлуатацію різних систем опалення:
Для наочності зробимо розрахунок для приватного будинку площею 200м2 з загальними тепловими витратами 50 Вт/м2. Необхідна теплова потужність опалення 10квт та 2,56 квт для виготовлення гарячої води для 4 осіб. Тобто загальна необхідна теплова потужність генератора тепла 12,56 квт.
Визначимо середньодобове споживання теплової енергії з урахуванням того, що ГВП в піковому режимі працює приблизно 8 годин, а решту часу підтримується температура в накопичувальному баці в заданому діапазоні температур (грубо добовий коефіцієнт до пікового значення 0,5).