Реєстрація

ВЕНТИЛЯЦІЯ У СУПЕРМАРКЕТАХ

Застосування в сучасному будівництві комерційних будинків максимально герметичних конструкцій, полімерних будівельних елементів та оздоблювальних матеріалів зумовили зниження тепловтрат через огороджувальні конструкції та підвищення відносної вологості, зведено до мінімуму, або й взагалі, відсутність природної вентиляції. – ДБН В.1.2-11-2008. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ЕКОНОМІЯ ЕНЕРГІЇ. ДСТУ Б EN 15232:2011 Енергоефективність будівель

Розрахунок повітрообміну для супермаркетів здійснюється за теплоповітряним балансом, перевіряється за кратністю з урахуванням нормативу подачі свіжого повітря. Проектування опалення, вентиляції та кондиціонування супермаркетів, магазинів регламентуються СНіП 2.04.05-91У., ВЕНТИЛЯЦІЯ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ ДБН В.2.5-67:2013 –(які засновані та враховані норми та положення Кіотського протоколу до Работи Кіотського протоколу ДБН В.1.2-11-2008. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ЕКОНОМІЯ ЕНЕРГІЇ ОПАЛЕННЯ.

Вентиляція супермаркетів призначена для забезпечення дотримання норм та стандартів, а також комфортного перебування у приміщенні людей та ефективної роботи технологічного обладнання. При цьому комфорт для людини визначається не лише наявністю свіжого повітря, а й локалізацією запахів. Простіше кажучи, у хлібному відділі супермаркету не має пахнути рибою. (що неможливо вирішити за допомогою рециркуляції. (Рециркуляція повітря – це підмішування повітря з приміщення до зовнішнього повітря і подача цієї суміші в дане або інші приміщення. в п. 3.2 ДБН В.2.5-67:2013) всім санітарно-гігієнічним нормам і має бути не менше значення санітарної норми, передбачених для даного типу приміщення.)

ВЕНТИЛЯЦІЯ У СУПЕРМАРКЕТАХ

Зважаючи на те, що відвідуваність будь-якого магазину сильно змінюється протягом доби (10.23.4. та регулювання за потребою п. 10.23.6, ДБН В.2.5-67:2013) рекомендується, щоб припливно-витяжна система вентиляції мала можливість плавного регулювання продуктивності та тижневого програмування, щоб мінімізувати кількість механічної вентиляції у період найменшої відвідуваності. Розглянемо на прикладі вентиляційної установки UTEK HRU-EC, яка оснащена рекуператором тепла, тепловим насосом з інверторним компресором і ЄС вентиляторами (що дозволяє плавне керування потужністю теплового насоса та вентиляторів), а також провідним контролером DIXELL, що дозволяє запрограмувати роботу установки з різними обсягами повітря.

Тобто. використовуючи припливно-витяжну вентиляцію HRU-EC з протиточним або перехресноточним рекуператором (принцип теплообміну рекуперації відбувається без фізичного змішування зустрічних потоків повітря) і вбудованим інверторним компресором, ми підігріваємо припливне повітря за рахунок повітря, що видаляється (пасивна рекуперація)  (п.10.23 Застосування вторинні енергетичні ресурси), а наявність вбудованого інверторного компресора дозволяє використовувати енергію повітря тобто, відновлюване джерело (EN 15377-3, частина 3. Оптимізація використання відновлюваних джерел енергії), а також догріваємо/доохолоджуємо за рахунок інверторного компресора (активна рекуперація)

Слід зазначити, що питома вентиляційна потужність залежить від втрат тиску, ефективності вентилятора та двигуна. (П.10.16 ДБН В.2.5-67:2013). У HRU-EC на притоці використовується фільтр F7 тонкого очищення згідно класифікації фільтрів. Наявність ЄС-двигунів на вентиляторах установки HRU-EC дозволяє не тільки знизити витрати енергії, що споживається вентиляторами, але і плавно регулювати об’єм повітря, що подається.

Розвиток систем рекуперації не стоїть на місці, і способи та ефективність утилізації тепла витяжного повітря для збереження його усередині вентильованих приміщень постійно вдосконалюються. Результатом такого розвитку є, наприклад, система з термодинамічною рекуперацією тепла (тепловий насос виду «повітря-повітря» використовується спільно з рекуператором, яка використовує контур теплового перетворювача з прямим розширенням, що розміщується у вигляді фреонових теплообмінників у витяжному та припливному каналі припливно-витяжної установки після Рекуператор Така система, після теплообміну безпосередньо в рекуператорі, дозволяє отримати з витяжного повітря ще якусь кількість тепла для передачі припливному, доводячи загальний показник ефективності до 95-100% Таким чином, вдається досягти максимально комфортної, тобто заданої температури припливного повітря майже без витрати енергоресурсів.

ВЕНТИЛЯЦІЯ У СУПЕРМАРКЕТАХ

HRU-EC за рахунок інверторного компресора (активна термодинамічна рекуперація) догріє свіже повітря в зимовий період, витративши всього 8,88 кВт. Вентиляційна установка HRU-ЕС за рахунок активної (тепловий насос) та пасивної рекуперації працює при Тн-20С. Також для дотримання норм проектування вентиляції при зниженні температури зовнішнього повітря в зимовий період та щоб уникнути подачі холодного повітря, у вентиляційній установці HRU-EC встановлено переднагрівання, що дозволяє працювати установці за більш низьких температур. Нижче наведено графіки мінімальних температур повітря в холодну пору року для міст Харків та Дніпро. Як видно, температура нижче -20 буває не частіше ніж 1 раз на зимовий період. Графік складено за 10 років. (Вентиляційна установка підібрана Відповідно до п.9.4.5 ДБН В.2.2-23)

 

ВЕНТИЛЯЦІЯ У СУПЕРМАРКЕТАХ

 

ВЕНТИЛЯЦІЯ У СУПЕРМАРКЕТАХ

Слід звернути увагу, що максимальне повне споживання припливно-витяжної установки, наприклад, HRU-EC4 8,88кВт, це максимальне споживання компресора і вентиляторів при максимальному навантаженні. Наприклад, при зовнішній температурі 38С і температурі повітря, що видаляється 27С: за рахунок рекуператора припливно-витяжна установка дає 5,5 кВт холоду, плюс 19,85 кВт холоду за рахунок компресора, тобто ми отримуємо 25,3 кВт холоду, при цьому максимально споживається 8,61 квт. Термодинамічна рекуперація дозволяє значно збільшити енергетичну ефективність системи кондиціювання. Температура повітря, що подається в приміщення, виявляється набагато ближче до заданої в приміщенні температури. Так, як інверторний тепловий насос працює, і на тепло, і на холод, HRU-EC допоможе суттєво заощадити влітку, так як повітря припливу буде вже охолодженим до зазначеної температури, тобто у літню пору року зможе також економно і ефективно охолодити повітря, не витрачаючи багато електроенергії.

А при роботі на тепло, наприклад, при зовнішній температурі -5С і температурі повітря, що видаляється 20С: за рахунок рекуперації припливно-витяжна установка дає 14,5 кВт тепла, плюс 21,62 кВт тепла за рахунок компресора, тобто ми отримуємо 21, 62 кВт тепла, при цьому компресор максимально споживає 5,65 кВт. Це допоможе суттєво економити електроенергію у процесі експлуатації.

За певних умов експлуатації, наприклад, в осінній та весняний періоди, потужності припливно-витяжної системи з рекуператором та термодинамічної рекуперації достатньо для обігріву або охолодження приміщення.

Висновок HRU-EC забезпечить якісний повітрообмін у приміщенні, нейтралізацію температурних навантажень з боку припливного повітря завдяки рекуператору та вбудованому інверторному тепловому насосу з повністю автоматичним мікропроцесорним керуванням.

Механічна вентиляція з ефективною пасивною та активною рекуперацією тепла – свіже очищене повітря та енергозбереження за рахунок рекуператора, відсутність затхлого повітря в магазині, низенькі експлуатаційні витрати.

Тепловий насос під ключ

Теплові насоси під ключ – це комплексне рішення для тих, хто шукає ефективний спосіб забезпечити свій будинок чи комерційне приміщення опаленням і охолодженням. Тепловий насос під ключ набув популярності завдяки

Читати більше

Як обігріти дачу за допомогою теплових насосів, фанкойлів та повітряних завіс

Обігрів дачі — це актуальна задача для багатьох власників заміських будинків, особливо в холодний період року. Традиційні методи опалення часто неефективні або потребують значних витрат на енергоносії. Сучасні рішення, такі

Читати більше