Реєстрація

Як зекономити на опалені та забезпечити комфорт?

Як зекономити на опалені

Застосування теплової помпи, дозволить економити до 80% вартості енергії. Теплові насоси зараз офіційно класифікуються та відносяться до обладнання, яке використовує поновлювані джерела енергії, звідси і економія. Тепловий насос повітря — вода використовує для виробництва енергії , а саме вуличне повітря, в якості основного джерела тепла, і це тепло є безкоштовним та відноситься до поновлюваних джерела енергії. Як тепловим насосом зекономити на опалені? Значення ККД у теплових помп повітря -вода в 3-4 рази більше ніж одиниця.

Як приклад, витрачаючи 1 кВт електроенергії, ми отримуємо 3-4 кВт тепла, використовуючи теплову помпу, тобто отримуєте 2-3 кВт тепла безкоштовно з повітря.

Ще одна з переваг використання теплових помп- це зниження викидів СО2: відбираючи енергію з повітря та використовуючи її для нагріву приміщення, будинку і гарячої води, тепловий насос набагато менше забруднює навколишнє середовище, ніж традиційне паливо.

Тепловий насос працює від електромережі, витрачену енергію використовує ефективніше ніж будь-які котли, які спалюють паливо.

Приємною перевагою теплових помп повітря-вода ще є той факт, що не потрібні дозволи та погодження для його застосування. Багато грошей та часу вимагають роботи з будівництва та облаштування окремого приміщення для теплових станцій, затримають введення будівлі в експлуатацію.

Порівнюючи початкові інвестиції в опалення — тепловий насос повітря вода може виявитися не найдешевшим обладнання, але головне пам’ятати, що потрібно враховувати майбутні витрати на експлуатацію. Наприклад, в разі використання твердопаливного або газового котлу — витрати зростуть на додаткові погодження, дозволи, приміщення, димохід і та його обслуговування, вимоги до яких визначені законодавством, підведення газу або доставку палива. При встановленні для опалення теплової помпи повітря- вода не потрібні ні дозволи, ні додаткові приміщення, бо внутрішній блок теплового насосу може з легкістю бути змонтований та схований в кухонній шафі.

Чім дешевше опалювати приміщення? Давайте звернемося та порівняємо розрахунки майбутніх витрат на експлуатацію різних систем опалення:

Для наочності зробимо розрахунок для приватного будинку площею 200м2 з загальними тепловими витратами 50 Вт/м2. Необхідна теплова потужність опалення 10квт та 2,56 квт для виготовлення гарячої води для 4 осіб.  Тобто загальна необхідна теплова потужність генератора тепла 12,56 квт.

Визначимо середньодобове споживання теплової енергії з урахуванням того, що ГВП в піковому режимі працює приблизно 8 годин, а решту часу підтримується температура в накопичувальному баці в заданому діапазоні температур (грубо добовий коефіцієнт до пікового значення 0,5). 

Qгвс=30,81 квт/доб.

При раціональному програмуванні температури обігріву протягом доби допускається коефіцієнт до пікового 0,7.

Q тепло добу = 168 кВт / добу.

Сумарне добове споживання теплової енергії:

Q тепло добу = +198,81 кВт / добу

Споживання теплової енергії за рік з урахуванням, що інші 185 днів в році теплова енергія витрачається тільки на ГВП:

Q тепло рік = 41485,4 кВт

Вартість опалення тепловим насосом:

Споживання електричної енергії для виробництва теплової енергії тепловим насосом  Templari Kita за рік з урахуванням середньорічного коефіцієнта ефективності SCOP = 4,1:

Wтепло = 10118,39 квт на рік.

Тарифи на електроенергію за 1 кВт /год, з ПДВ на 22.10.2021 = 1,68 грн/квт.

Вартість опалення + ГВП тепловим насосом за рік = 16998,89 грн. З ПДВ

Вартість опалення газовим котлом:

При спалюванні 1м3 побутового газу виділяється 8кВт теплової енергії. З урахуванням ККД газового котла приблизно 90%, при спалюванні 1м3 газу котлом виробляється 7,2 кВт теплової енергії.

Тобто для опалення та виробництва гарячої води на рік  

Vгаз = 5761,86  м3

Середня вартість газу  на жовтень 21 року за 1м3 = 16,5 грн. З ПДВ

Вартість опалення + ГВП газовим котлом за рік = 95070,7 грн. З ПДВ

Вартість опалення твердопаливним котлом:

При спалюванні 1 кг пелети виробляється у середньому 5 квт тепла. Необхідна кількість пелет для опаленяя та ГВП 8297,09 кг

Середня вартість 1 кг пелет у жовтні 2021 року складає 6,5 грн/кг.

Вартість опалення + ГВП твердопаливним котлом на пелетах 53931,02 грн

Таблиця 1 Вартість опалення та ГВП будинку 200 м2 (за тарифами у жовтні 2021 року)

Генератор тепла

Опалення +ГВП, грн на рік

Порівняння з ТН

Газовий котел

95070,70

5,6

Тепловий насос повітря -вода

16998,89

1

Твердопаливний котел (пелета)

53931,01

3,2

Як ми бачимо, вартість опалення будинку та нагріву гарячої води для санітарних потреб  тепловим насосом дешевше ніж газом у 5,6 разів, та у 3,2 рази а ніж твердопаливним котлом.

Так як тепловий насос можна використовувати не тільки для опалення приміщення и виробництва гарячої води, а ще і для кондиціонування, то розрахуємо витрати на охолодження.

Кондиціонування підлягає як правило 75% площі будинку 150 м2 Потужність системи кондиціонування з урахуванням середньої потужності системи кондиціонування для 1м2 = 70Вт:

Qхолод = 7,5 кВт/год

Кількість годин використання холодильного обладнання на повну потужність в сезон = 1200ч

Q холод сезон = 9000 квт

Споживання електричної енергії в режимі охолодження за сезон з урахуванням коефіцієнта

перетворення системою кондиціонування = 3: (В середньому як для інвентарних кондиціонерів та теплового насосу)

W холод = 3000 кВт Вартість кондиціонування 5040,00 грн.

Требо врахувати, що при використанні системи теплового насосу для опалення, також можливо охолоджувати будинок через систему опалення. Тобто немає необхідності встановлювати додатково системи кондиціонування, прокладати магістралі фреон проводів  та загороджувати стіни будівлі зовнішніми блоками.

Теплові помпи повітря-вода це єдина система, яка дозволить підтримувати комфорт в будинку цілий рік: влітку — охолоджувати, взимку — обігрівати, та цілий рік надавати гарячу воду для санітарних потреб. Користувач може вибирати, якими можливостями теплового насосу користуватися. Головне обирати теплову помпу повітря- вода виходячи з технічних даних та перевіряючи їх. Наприклад, зараз дуже популярно розповідати про великий ККД (коефіцієнт корисної дії), але багато хто не уточнює при яких температурах наведений ККД ,а це дуже важливо! Правильно коли ККД наводять при зовнішньої температурі  повітря А2 (+2 С)  та А7 (+7 С) і воді  W35 (+35С). Інші не менш важливі технічні параметри ,на які треба звернути увагу, це звуковий тиск та час відтайки зовнішнього блоку теплового насосу. Теплові помпи, які справді є ефективними повинні мати сертифікати, наприклад EHPA (European Heat Pump Association), які підтверджують ККД/COP.

ВОПРОСЫ О ВЕНТИЛЯЦИИ С РЕКУПЕРАЦИЕЙ

ОБЗОР 6 САМЫХ ПОПУЛЯРНЫХ ВОПРОСОВ О ВЕНТИЛЯЦИИ С РЕКУПЕРАЦИЕЙ

Что такое вентиляция с рекуперацией? Какой принцип работы рекуператора? Какой температуры свежий воздух будет после рекуператора подаваться в помещение? Какой тип фильтра в ПВУ? Когда и на какой стадии ремонта

Читати більше

Вентиляція в приватних та комерційних приміщеннях чи потрібна?

Поговоримо, наскільки важливим є свіже повітря для приватного будинку, квартири, ресторану, клініки, спортивного залу… для всіх типів нерухомості. Чому механічна вентиляція не обов’язкова частина будівництва, архітектури та дизайну?До 90-х років

Читати більше